Jak se mohu objednat?

Objednat se můžete telefonicky, e-mailem nebo přímo odkazem na našich webových stránkách. Pokud nezvedáme telefon nebo neodpovídáme na e-mail okamžitě, jsme zrovna zaneprázdněny dalším klientem. Ozveme se Vám hned, jak to bude možné.

Připomenete mi termín ošetření?

Ano. Termín připomínáme vždy 1 den před plánovaným ošetřením prostřednictvím sms. Ve zprávě žádáme o potvrzení termínu – prosíme, učiňte tak. Reagovat můžete přímo odpovědí na sms zprávu. V případě, že termín nepotvrdíte, budeme Vás kontaktovat telefonicky s žádostí o potvrzení. Pokud nebudete reagovat ani na tuto výzvu, Vaši rezervaci budeme nuceny zrušit a termín nabídneme dalšímu klientovi.

Co je potřeba vědět před první návštěvou?

Na první návštěvu je lepší chodit pár minut s předstihem, jsou zapotřebí k vyplnění anamnestického dotazníku. Zajímá nás Váš aktuální zdravotní stav a dlouhodobě užívané léky, tedy informace, které mohou ovlivňovat ošetření.

Samotné ošetření trvá zhruba hodinu a zahrnuje vyšetření zubů a dásní, zhodnocení stavu ústní hygieny, fotodokumentaci pomocí intraorální kamery, profesionální čištění zubů dle aktuálního stavu hygieny: odstranění plaku a pigmentací pomocí Air-Flow, odstranění zubního kamene ultrazvukem, ručními nástroji a leštění zubů. 

Dále pak doporučení a výběr správných pomůcek přesně pro Vás a praktický nácvik správných technik čištění pro každodenní domácí péči.

Co si vzít s sebou?

Vaše zubní pomůcky, které doma používáte k provádění ústní hygieny (kartáček, elektrický kartáček, mezizubní kartáčky, nit). Rády se na ně podíváme, abychom si mohly udělat obrázek o tom, jak vypadá Vaše domácí ústní hygiena. Pokud je však s sebou mít nebudete, není to problém, pomůcek máme v ordinaci více než dost! ☺

Vždy se hodí mít s sebou rentgenové snímky – OPG snímek (panoramatický), Bitewing snímky (detailní mezizubní snímky ve skusu) od svého ošetřujícího lékaře. Přinést je můžete na flash disku nebo zaslat emailem. Snímky jsou důležité pro přesnější diagnostiku a vyšetření. Není to však nutností a pokud bude ošetření s RTG výhledově nezbytné, na jejich zaslání se můžeme dohodnout až při ošetření.

Jak často mám docházet na dentální hygienu?

Vždy záleží na konkrétním stavu dutiny ústní každého klienta. Pokud se jedná o první návštěvu dentální hygieny v životě nebo v případě, že Vaše péče o dutinu ústní není optimální, je nutné počítat i s několika návštěvami v krátkém sledu po sobě. Četnost termínů je však skutečně individuální a vše Vám sdělí hygienistka při ošetření. Klientům s vyhovující hygienou doporučujeme absolvovat dentální hygienu alespoň 2x ročně.

Paradontologickým klientům a klientům se zánětem dásní naopak naordinujeme pravidelné návštěvy 3x až 4x ročně. 

V jakém věku jít poprvé na dentální hygienu?

U dětí do 4 let provádí instruktáž čištění a doporučení pomůcek zubní lékař. Později, obvykle kolem 5. roku dítěte, se rodičům doporučuje zajít se svou ratolestí na první návštěvu dentální hygieny. Vše záleží na stavu hygieny dítěte, spolupráci při ošetření a uvážení ošetřujícího lékaře

Je dentální hygiena vhodná i pro těhotné ženy?

Rozhodně ano. Dentální hygienu v tomto období doporučujeme. Během těhotenství dochází k hormonálním změnám, které mohou případný zánět dásní zhoršovat, dásně jsou citlivější, s tendencí více krvácet. Zároveň probereme s nastávající maminkou péči o dutinu ústní a stravovací návyky dítěte.

Hradí dentální hygienu pojišťovny?

Dentální hygiena není hrazena zdravotní pojišťovnou. Většina pojišťoven ale v současné době poskytuje příspěvky na dentální hygienu v rámci svých preventivních programů. Pro více informací se obraťte na svou zdravotní pojišťovnu.

Jakou techniku bělení zubů používáme u nás v ordinaci?

Bělení zubů provádíme domácí nebo kombinovanou metodou značky Purewhitening. Před celým procesem bělení je důležité absolvovat dentální hygienu a probrat nabízené možnosti. Postup, indikaci i kontraindikace bělení Vám rády vysvětlíme u nás v ordinaci až poté, co uvidíme stav vašich zubů a dásní. Proto více informací poskytneme až při osobním setkání.